Tents for life not for the landfill

  Nejčastější otázky

  Z čeho jsou stany vyrobeny?

  Naše stany jsou vyrobeny z nepromokavé plachtoviny o gramáži 360g/m2, jsou ošetřeny proti plísním a splňují evropské protipožární směrnice. Použité materiály jsou velmi kvalitní a to je také hlavním důvodem, proč jsou naše modely nákladnější v porovnání s ostatními stany Bell stany. (Díky jedinečnému designu také dosahujeme mnohem většího využitelného prostoru ve stanu při stejné podlahové ploše). Podlážka je vyrobena z 540 g/m2 silného PVC. Váš stan dostanete se vším, co potřebujete – včetně podlážky, kolíků, středové tyče, vypínacích šňůr a dokonce i kladiva na zatloukání kolíků!

  Je vodotěsný?

  Ano.

  Kde si můžu stan prohlédnout?

  Zavolejte na telefonní číslo 603 863 351 a domluvte si osobní ukázku v Brně..

  Nebo nás navštivte během našeho turné! Během léta budeme se stany cestovat po České republice, aktuální informace budeme zveřejňovat na:

  Kolik místa budu potřebovat pro postavení stanu?

  V ideálním případě potřebujete prostor o průměru 7,5 m pro umístění 4m stanu, nebo 8,5 metru, abyste mohli vztyčit 5m stan (počítáno včetně prostoru pro vypínací šňůry). Vhodným místem pro stan je větší zahrada nebo louka, své místo najde i v kempech nebo na festivalech.

  Vejde se mi stan do kufru od auta?

  Ano! Konečně je tady luxusní stan, v podstatě jurta, se kterou můžete normálně cestovat v obyčejném autě! Složený stan měří max. 110 cm x 40 cm x 40 cm (4m modely) nebo 128 x 40 x 40 (u 5m modelů). Takže vám ještě zbyde prostor i na další věci:)

  Zvládnu si stan odnést na kempovací místo sám?

  Ne. Stany jsou těžké, budete potřebovat ještě jednoho pomocníka. Modely s půrměrem 4 m váží 55 kg, 5 m stany pak 66 kg.

  Mohu si ve stanu zatopit v kamnech? Jak je to s otvorem pro kouřovod?

  Ano, ve stanu si můžete zatopit za pomocí vhodného modelu kamínek. Průchod na kouřovod si jednoduše vytvoříte sami za pomocí dodaného příslušenství ke kamnům (případně ho lze zakoupit zvlášť). Zkontrolujte prosím sekci kamen a příslušenství na našem webu. Pro cestování a krátké kempování doporučujeme řadu Frontier, pro trvalé/rozšířené použití doporučujeme kamna Anevay.

  Jak dlouho trvá stan postavit?

  Zde vidíte osmiletého syna designérky Harriet Seddon, který staví 20 minut sám a poprvé 4m model stanu. Ano, používá „U“ obal, což znamená, že tyče jsou již ve stěnách stanu. Bez něj by to trvalo asi 40 – 45 minut. Pokud stavíte stan úplně poprvé, počítejte s jednou hodinou, protože budete muset ke stanu ještě přivázet všechny vypínací šňůry.

  https://www.youtube.com/watch?v=VyQQOoeznuk

  Jak se stan staví?

  S každým zakoupením stanu získáte také laminované obrazové pokyny, které vám pomohou s montáží krok za krokem. V případě, že je ztratíte, můžete se podívat na tento video tutorial nebo si je znovu stáhnout z našeho webu.

  https://www.youtube.com/watch?v=PfhZ_lyt2so

  Jak stan čistit a ošetřovat?

  1. Pokud máte stan vztyčený celou sezónu, mohou se na plátně objevit zelené skvrnky (nejedná se o plíseň, spíše o organismy podobné řasám). Pravděpodobnost výskytu se zvyšuje, pokud máte stan postavený pod stromy. Našim zákazníkům doporučujeme v takovém případě použít „Path Clear Patio Cleaner“ jehož výrobci nás ujistili, že jej lze na plátno aplikovat bezpečně. Existují další podobné čistící výrobky, které také mohou dobře fungovat, doporučujeme se ale první u výrobce informovat, zda je jejich použití vhodné pro plátěné stany a před použitím si důkladně přečíst pokyny. Přípravek namíchejte podle pokynů do stříkací lahvičky a aplikujte, jakmile naleznete zelené skvrnky.
  2. Pro skrvny od bláta: Můžete si nechat svůj stůl profesionálně vyčistit, ale ujistěte se, že bude použita vhodná metoda čištění. tj. že nebude zahrnovat strojní čištění (praní stanu v pračce může způsobit až 10% sražení plátna a v takovém případě pak do něj nebudou pasovat tyče). Nejlepší postup, který můžeme doporučit pro odstranění blátivých skvrn svépomocí, je tento: první zkuste ostříkat blátivá místa hadicí, zda se jednoduše neopláchnou. Pokud zde stále zůstala nějaká špína, zkuste ji na sucho okartáčovat jemných kartáčem (např. dětským hřebenem). Dále můžete plátnou jemně potřít přírodním mýdlem a okartáčovat teplou vodou. Na čištění nepoužívejte hadříky, nejčastěji špínu jen rozmažou do okolí.
  3. Pokud se na plátně objeví tmavé skvrnky plísně (stany jsou proti plísním a houbám ošetřeny, ale ve zvláště vlhkých podmínkách nebo pokud jsou stany ponechány venku velmi dlouhou dobu, je zde možnost, že se černé skvrnky objeví) doporučujeme hřebíčkový olej. Smíchejte hřebíčkového olej s vodou (na 1 díl hřebíčkového oleje na 5 dílů vody) a postříkejte postižené oblasti, abyste zabili spóry plísní. Nechte několik hodin působit. V případě většího rozsahu plísně můžete zvýšit množství hřebíčkového oleje a nechat jej působit delší dobu.
  4. Vaše plátno je ošetřenoproti vlhkosti, plísním a protipožárně. Pokud svůj stan pravidelně umýváte, část ošetření časem smyjete a bude vhodné je obnovit za pomocí postupů, které jsou popsány v informačních pokynech „Jak se postarat o váš Lotus“. Nemusíte to dělat pokaždé, když stan očistíte, ale bylo by to vhodné alespoň jednou na konci sezóny. Nikonax Solarproof pomůže ochránit váš stan před vodou a UV zářením. Grangers Fabsil Waterproofer je také dobrým řešením z hlediska voděodolnosti.
  Updating…
  • Žádné produkty v košíku.